• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 011−523−54586

شیشه از جمله موادی است که در دسته مت آمفتامین ها قرار می گیرد که در اروپا به "آیس" ، در آسیای جنوب شرقی به "شابو" و در ایران به "شیشه" معروف است. این ماده که در آزمایشگاه های غیرقانونی تولید می شود ، به شکل نبات خرد شده ، خرده شیشه و به صورت بلور و قرص است که اگر مدتی در معرض هوا قرار گیرد اسید آن تبخیر شده و در نهایت وزن آن کم و رنگ آن زرد می شود. به همین دلیل آن را در بسته های کوچک پلاستیکی بسته بندی و درب آن را پلمپ می کنند.

بعد از تجربه قرص های اکستازی در کشورهای آسیایی به ویژه آسیای جنوب شرقی این قرص ها خیلی زود بازار مصرف خود را از دست داد ، زیرا بیشتر مصرف کنندگان تمایل به تدخین مواد مصرف خود داشتند. بنابراین ، شرکت های تولید کننده قرص های اکستازی با تغییراتی در ساختار مولکولی ، آن ها را تبدیل به موادی قابل تدخین نمودند که همان شیشه است. شیشه به راحتی و با اندک حرارتی تدخین می گردد. بسیاری از موادی که برای تولید شیشه مورد استفاده قرار می گیرد مانند مواد تمیز کننده ، اسید باتری و مواد ضد یخ ، بی نهایت خطرناکند و تأثیرات مخربی در ذهن و جسم فرد مصرف کننده می گذارند شیشه اغلب با وسیله ای شیشه ای به نام پایپ تدخین می شود. البته در مواردی این ماده را بر روی لامپ هایی مانند چراغ مطالعه ریخته و دود آن را که فاقد بوی خاصی است استنشاق می کنند. گاهی به صورت خوراکی یا تزریق وریدی نیز مصرف می شود.

اثرات مصرف شیشه مانند قرص های اکستازی است با این تفاوت که به دلیل مصرف تدخینی اثرات مصرف نسبت به سایر آمفتامین ها از 30 تا 40 دقیقه به کنتر از 10 دقیقه کاهش می یابد. از جمله نشانه های رفتاری این ماده را می توان احساس سردرگمی و گیجی ، افزایش انرژی ، اعتماد به نفس بالا ، افزایش صمیمیت و همدلی ، بی قراری و تحریک پذیری نام برد. مصرف آن در مقادیر بالا می تواند به اضطراب شدید ، هذیان ، توهم ، تشنج ، حمله قبلی ، مرگ ناشی از توقف تنفسی و پرخاشگری و خشونت شدید شود. خواب طولانی مدت و سپس افسردگی به دنبال قطع مصرف شیشه به وجود می آید.

درباره مرکز درمان اعتیاد آزادی

این مرکز شامل بخش های مختلف می باشد که در ذیل به اختصار توضیح داده شده است :

  • ریاست کلینیک آزادی
  • امکانات و فضای داخلی کلینیک آزادی
  • بخش مراقبت های ویژه

راه های تماس با مرکز درمان اعتیاد آزادی

برای بدست آوردن هرگونه اطلاعات بیشتر در زمینه انواع فعایت های کلینیک می توانید علاوه بر مراجعه حضوری از طریق ایمیل یا تماس تلفنی و یا کانال تلگرام کلینیک با ما در ارتباط باشید.

آدرس ایمیل شرکت جومی :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس شرکت جومی : 52322222-011

آدرس کانال تلگرام کلینیک : telegram.me/@azadiclinic